Demon Hunter

(nu metal, USA)

 

demon hunter 2

 

Skupinu založili bratři Don a Ryan Clarkovi v roce 2000 ve Washingtonu. Otevřeně se hlásí ke křesťanství, i přesto však sklízí velký úspěch na poli metalových kapel.

Možná někoho zaskočí hodně temná image kapely a její fundamentalistické postoje. O tom svědčí i fakt, že po skandálu s používáním nahrávek Metallici pro účely americké armády, Demon Hunter sami vyjádřili podporu US Navy SEAL a darovali jim několik CD a placek. Jeden voják se nechal slyšet, že v okamžiku kdy zastřelil Bin Ladina, měl u sebe placku této skupiny, kterou sebou nosil na každou misi. Kapela je totiž mezi vojáky velmi populární. Po zveřejnění této informace, kapela prohlásila, že poslouchání jejich hudby je naprosto dobrovolné a nejsou si vědomi použitím jejich skladeb při mučení, nebo výslechu vězňů.

Kontroverzní je také logo kapely – hlava démona rozdělené vedví s dírou po kulce uprostřed čela. Frontman to vysvětluje tím, že se jedná o poraženého démona a že zobrazení (poraženého) démona není jednoznačně špatné, stejně tak jako třeba zobrazení obráceného kříže není dobré, jen z podstaty toho, že se jedná o kříž.

Jaký názor si na kapelu uděláte už je na Vás.

 

Diskografie:

Extremist (2014)
True Defiance (2012)
The World Is a Thorn (2010)
Storm the Gates of Hell (2007)
The Triptych (2005)
Summer of Darkness (2004)
Demon Hunter (2002)

Oficiální stránky:   http://www.demonhunter.net/

Napsat komentář